نیروی دریایی ایالات متحده برای کمک به محافظت از کشتی‌های سطحی جنگی در برابر حمله اژدرها، قراردادی به ارزش 42.1 میلیون دلار با شرکت الترا الکترونیکس (Ultra Electronics) منعقد کرد. این سامانه موسوم به ADC (سرواژه Acoustic Device Countermeasure) به صورت عمودی در عمق از پیش تعیین شده‌ای با استفاده از یک موتور شناور می‌شود و سیگنال صوتی برای انحراف اژدرهای ورودی منتشر می‌کند.

این سامانه که از تولید طیف وسیعی از صداها برای منحرف‌کردن یا گیج کردن اژدرهای آشیانه‌یاب استفاده می‌کند به شناورهای سطحی و زیردریایی‌ها کمک می‌کند تا بخشی از یک دفاع چندلایه را ایجاد کنند. این سامانه از روش‌های پردازش صوتی پیشرفته برای شناسایی و طبقه‌بندی تهدید اژدرها استفاده می‌کند.

مدت این قرارداد، پنج سال و باید تا ژوئیه 2027 به پایان برسد. سایر مشتریان این محصول، بریتانیا و هلند خواهند بود. الترا یک شرکت انگلیسی با حدود 4500 کارمند است که طیف گسترده‌ای از محصولات مخابراتی دفاعی و امنیتی را در حوزه‌های تخصصی فرکانس رادیویی، فرماندهی و کنترل و سایبری ارایه می‌دهد. حدود 24 درصد از فعالیت‌های این شرکت برای وزارت دفاع امریکا، 7 درصد برای وزارت دفاع انگلیس و 5 درصد برای شرکت لاکهید انجام می‌شود.