نسخه‌ای از سامانه پدافند هوایی «باراک» ساخت رژیم صهیونیستی در امارات متحده عربی مستقر شد.گفته شده که این قرارداد بسیار بزرگی خواهد بود، زیرا اماراتی‌ها به تعداد زیادی سامانه برای محافظت از برخی سایت‌های حساس خود نیاز دارند که توسط موشک‌های حوثی‌ها در یمن، مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

دقیقاً مشخص نیست که کدام نسخه از باراک در امارات مستقر شده است؛ زیرا صنایع هوافضای اسرائیل (IAI)، خانواده‌ای از سامانه‌ها را بر اساس باراک-8 اصلی می‌سازد. باراک که در ابتدا با هند طراحی و تولید شد تا یک سامانه دریاپایه باشد، اصلاح و ارتقاء یافت تا برای نیروهای زمینی نیز کار کند.

یک نسخه Barak-MX، اخیرا توسط مراکش خریداری شده است. بر اساس گزارش IAI، باراک یک سامانه پدافند از نوع جنبشی است که برای دفاع در برابر طیف وسیعی از تهدیدات هوایی در روز و شب و در هر شرایط آب و هوایی طراحی شده است. Barak-MX را می‌توان با تعداد انگشت‌شماری از رهگیرهای مختلف با برد از 35 کیلومتر (حدود 20 مایل) تا 150 کیلومتر (حدود 90 مایل) استفاده کرد. از زمان امضای توافق‌نامه ابراهیم در سال 2020، که روابط بین رژیم صهیونیستی، بحرین، امارات و مراکش را عادی کرد، شرکت‌های نظامی اسرائیل به دنبال مشتریان جدیدی هستند. در حال حاضر بیش از 3 میلیارد دلار تجارت در منطقه انجام شده است.

یکی از منابع، اولین‌بار در ژانویه 2022 گزارش داد که اماراتی‌ها پس از حمله پهپادی و موشکی به مکان‌هایی در امارات از جمله فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، بی سر و صدا به اسرائیل نزدیک شدند. در تاریخ ۲۳ سپتامبر 2022 (یکم مهرماه ۱۴۰۱) خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که تل آویو با فروش سامانه پدافندی به امارات که اولین معامله نظامی اعلام شده میان دو طرف از زمان عادی‌سازی روابط در سال ۲۰۲۰ می‌باشد، موافقت کرده است.