چین چهار آزمایش بین‌المللی را برای ماموریت چانگ 6 در کره ماه انتخاب کرده است. چانگ‌ 6 ماموریتی برای بازگرداندن نمونه‌های ماه به زمین در سال 2025 است که بر خلاف ماموریت موفق چانگ‌ 5 در سال 2020، در سمتی از ماه انجام می‌شود که همواره پشت به زمین است.

سازمان ملی فضایی چین (CNSA) در سال 2019 فراخوانی برای پیشنهادیه آزمایش‌های علمی بین‌المللی منتشر کرده بود. آزمایش‌های انتخاب شده عبارتند از: آزمایش دورن (DORN) سازمان فضایی فرانسه برای بررسی نحوه گریز گاز رادون از سطح ماه، بازتابنده برگشتی لیزری متعلق به ایتالیا برای تعیین دقیق فاصله تا ماه، آزمایش نیلز (NILS) موسسه فیزیک فضایی سوئد (با پشتیبانی مالی اسا) برای آشکارسازی یون‌های منفی گسیل شده از سطح ماه و در نهایت تاسواره ICUBE-Q پاکستان.

چین فراخوان پیشنهادیه‌‌های بین‌المللی برای ماموریت چانگ‌ 7 را نیز که در حوالی 2026 در قطب جنوب ماه انجام خواهد شد صادر کرده است.

از سوی دیگر، چین به دنبال گسترش همکاری‌های فضایی خود با کشورهایی چون امارات و عربستان است که به تازگی در عرصه فضا قدم گذاشته‌اند. در اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس (GCC) با چین که اخیرا برگزار شد، از فضا به عنوان یکی از حوزه‌های اولویت‌دار همکاری‌ها در سه تا پنج سال آینده نام برده شد. چین اعلام کرده که در زمینه ماهواره‌های ارتباطی و سنجش از دور، بهره‌برداری از فضا، زیرساخت هوافضا و انتخاب و آموزش فضانوردان آماده همکاری با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. همچنین گفته که از حضور فضانوردان GCC در ایستگاه فضایی خود برای انجام ماموریت‌های مشترک و آزمایش‌های علوم فضایی استقبال می‌کند. علاوه‌براین در زمینه پرتاب محموله‌های فضایی این کشورها ابراز آمادگی کرده و اعلام کرده است که تاسیس مرکزی مشترک برای اکتشاف ماه و اعماق فضا با این کشورها را بررسی خواهد کرد.

شورای همکاری خلیج فارس متشکل از عربستان، امارات، بحرین، کویت، عمان و قطر است. گرچه این همکاری‌ها گسترده به نظر می‌رسند، فعلا چین فقط به ابراز تمایل اولیه اکتفا کرده است و هنوز نشانه‌ای از تعهد این کشور از نظر بررسی مسایل مالی و عملی مشاهده نشده است. در جریان این اجلاس، شرکت چینی اوریجین‌اسپیس نیز اعلام کرد که به عنوان بخشی از یک پروژه مشترک با امارات، یک شرکت تابعه، یک مرکز تحقیق و توسعه و یک نمایشگاه در امارات تاسیس خواهد کرد.

همکاری چین با امارات و عربستان بی‌سابقه نیست، مثلا چند سال پیش یک دوربین عربستانی روی میکروماهواره‌‌ای چینی به مدار ماه ارسال شده بود یا قرار است آزمایشی‌ علمی متعلق به عربستان در ایستگاه فضایی تیانگونگ چین انجام شود. دو ماهواره عربستان نیز در سال 2018 با پرتابگری چینی به فضا پرتاب شده بود. همچنین طبق یادداشت تفاهمی که چین و امارات امضا کرده‌اند قرار است ماه‌نورد راشد 2 امارات با سطح‌نشین چانگ 7 روی ماه فرود بیاید.

چین بارها اظهار داشته که پذیرای همکاری‌هایی با کشورهای دیگر در زمینه آموزش فضانوردان آنها و سفرشان به ایستگاه فضایی تیانگونگ است. تیانگونگ که دارای سه ماژول است به تازگی تکمیل شده و چین اعلام کرده که ممکن است این ایستگاه را در آینده گسترش دهد تا ظرفیت آن برای میزبانی از فضانوردان افزایش یابد.