شرکت وان‌وب، پرتاب ماهواره‌های اینترنتی خود که به دلیل تنش میان غرب و روسیه بر سر اوکراین و امتناع روسیه از پرتاب ماهواره‌های این شرکت با ماهواره‌بر سایوز متوقف شده بود را پس از گذشت بیش از هفت ماه از سر گرفت؛ اما این بار از خاک هند و با ماهواره‌بر GSLV Mark III. این ماهواره‌بر که قدرتمندترین پرتابگر فضایی هند است، 36 ماهواره وان‌وب را ساعت 18:37 به وقت گرینویچ روز 22 اکتبر 2022 (30 آبان 1401) از مرکز فضایی ساتیش دهاوان واقع در جزیره‌ای ساحلی در خلیج بنگال با موفقیت به مدار زمین فرستاد. با انجام موفق این ماموریت، تعداد ماهواره‌های اینترنتی وان‌وب در مدار به 462 ماهواره رسید که بیش از 70 درصد تعداد برنامه‌ریزی برای منظومه اینترنتی 648 ماهواره‌ای این شرکت است.

ماهواره‌بر GSLV Mark III که با نام LVM3 نیز شناخته می‌شود، پرتابگری سه مرحله‌ای با ارتفاع 5/43 متری است و قابلیت فرستادن محموله 8 تنی را به مدار لئو دارد. پرتاب ماهواره‌های وان‌وب، دومین پرواز عملیاتی ماهواره‌بر و نخستین عملیاتی بود که این پرتابگر چندین ماهواره را به‌طور هم‌زمان به مدار فرستاد. این پرتابگر در نخستین ماموریت عملیاتی خود فضاپیمای چاندرایان-2 را برای کاوش ماه با موفقیت به فضا فرستاده بود.

شرکت وان‌وب پس از توقف پرتاب ماهواره‌هایش با ماهواره‌بر سایوز در ابتدا برای انعقاد قرارداد پرتاب به سراغ شرکت اسپیس‌ایکس رفت که به دلیل در اختیار داشتن منظومه ماهواره‌ای استارلینک رقیب وان‌وب در عرصه اینترنت ماهواره‌ای محسوب می‌شود. وان‌وب در 21 مارس 2022 (یکم فروردین 1401) اعلام کرد که برای به مدار فرستادن ماهواره‌های خود با شرکت اسپیس‌ایکس به توافق رسیده است. البته هنوز پرتاب ماهواره‌های وان‌وب با ماهواره‌برهای فالکون ۹ اسپیس‌ایکس انجام نشده و نخستین عملیات از این نوع در حال حاضر برای ماه دسامبر برنامه‌ریزی شده است. وان‌وب پس از قرار داد با اسپس‌ایکس به سراغ شرکت نیو اسپیس ایندیا لیمیتد (New Space India Limited به اختصار NSIL) بازوی تجاری آژانس فضایی هند، ایسرو (ISRO سرواژه Indian Space Research Organisation)، رفت و در ۲۰ آوریل 2022 (۳۱ فروردین 1401) اعلام کرد که برای پرتاب تعدادی از ماهواره‌های اینترنتی خود از خاک هند به توافق رسیده است.

گفتنی است که شرکت هندی بهارتی (Bharti) بزرگ‌ترین سهام‌دار در شرکت بریتانیایی وان‌وب است. پس از آنکه وان‌وب در سال 2019 به مشکلات ناشی از همه‌گیری کوید-19 دچار ورشکستگی مالی شد، دولت بریتانیا و شرکت بهارتی در فرآیند خروج از ورشکستگی، مالکیت بخشی از این شرکت را به دست آوردند. روسیه برای پرتاب ماهواره‌های وان‌وب خواستار آن شده بود که دولت بریتانیا مالکیت سهم خود در وان‌وب را واگذار کند و دیگر نقشی در این شرکت نداشته باشد.