23 آذرماه 1401، ماموریت نخستین پرتابگر مداری سوخت متان جهان و نخستین پرتابگر تجاری سوخت مایع چین شکست خورد. پرتابگر جوچه-2 (Zhuque-2) ساخت شرکت لنداسپیس (Landspace) مستقر در پکن ساعت 08:30 به وقت جهانی از مرکز پرتاب ماهواره جیکوان چین از زمین برخاست اما به دلیل بروز مشکلی در مرحله دوم آن نتوانست به مدار برسد و محموله آن که شامل 14 ماهواره‌ تجاری بود از بین رفت. پس از پرتاب، ویدیویی از آن در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد ظاهرا عملکرد مرحله اول پرتابگر بدون خطا بوده اما پس از روشن شدن موتور مرحله دوم و حدود پنج دقیقه پس از آغاز پرواز کاهش سرعت و ارتفاع اتفاق افتاده است. لنداسپیس در بیانیه‌ای که مدتی بعد منتشر کرد وقوع وضعیت غیرعادی در مرحله دوم پرتابگر جوچه-2 و شکست ماموریت را تایید کرد و از بررسی بیشتر برای تعیین علت دقیق این رویداد خبر داد.

لنداسپیس در حال ساخت نمونه دوم پرتابگر جوچه-2 است اما هنوز مشخص نیست دومین تلاش برای پرتاب چه زمانی صورت خواهد گرفت. جوچه-2 قادر خواهد بود شش هزار کیلوگرم محموله را به مدارهای کم‌ارتفاع زمین (با 200 کیلومتر ارتفاع) یا چهار هزار کیلوگرم محموله را به مدار خورشید آهنگ (در ارتفاع 500 کیلومتری زمین) برساند. قطر این پرتابگر 35/3 متر و طول کل آن 5/49 متر است.

توسعه موتورهای سوخت متان چالش‌های متعدد مهندسی را در بر داشته است اما مزایایی را از نظر قابلیت استفاده مجدد در بر دارد. در سال‌های اخیر شرکت‌‌های متعددی مانند اسپیس‌ایکس، ULA و بلواوریجین به دنبال توسعه پرتابگرهای مداری سوخت متان بوده‌اند و اکنون باید دید نخستین پرتاب موفق چنین پرتابگری از آن کدام شرکت خواهد بود.